Burun İçi Zımbası

Tamponsuz Burun Ameliyatlarında Yeni Teknoloji: Septal Stapler

İstanbul Burun içinde yapılan ameliyatların sonunda buruna yerleştirilen farklı tiplerdeki tamponların hem burun içindeki varlıklarının neden olduğu rahatsızlıklar hem de çıkartılmaları sırasında yaşanan ağrı, kanama, tansiyon düşmesi gibi problemler burun ameliyatlarını belki de en çok korkulan ameliyatlar haline getiren etkenler olmuştur.

Son yıllarda tampona alternatif olarak başarı ile uygulanan kendiliğinden eriyen dikişler ameliyat sonrasının son derece rahat ve konforlu geçmesini sağlamaktaydılar.

Dikiş uygulamaları, hastaları tamponların neden olduğu rahatsızlıklardan kurtarma avantajına karşın, oldukça dar bir bölge olan burun içinde özellikle arka kısımlara kadar ulaşan etkili bir uygulama ameliyat süresinde 10-15 dakikaya varan uzamaya neden olabiliyordu. Yeni geliştirilen septal stapler (burun içi zımbası) bu sorunu ortadan kaldıran bir çözüm olarak kullanılmaya başlandı.

İstanbul Septal stapler ile ameliyatın sonunda 1 dakika içinde burun içi mukozayı yerine tespit etmek artık mümkün. Septum üzerine yerleştirilen zımbalar 7-10 gün içinde eriyerek kaybolduğu için ek bir temizlik müdahalesine de ihtiyaç kalmıyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir