Rinoplasti

İstanbul rinoplasti; burunda uygulanan estetik işlemleri tanımlamaktadır. Estetik cerrahide tüm dünyada en çok başvurulan işlem olan burun estetiği son yıllarda çok daha konforlu bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

İstanbul rinoplasti; burunda uygulanan estetik işlemleri tanımlamaktadır. Estetik cerrahide tüm dünyada en çok başvurulan işlem olan burun estetiği son yıllarda çok daha konforlu bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

Burun eğriliklerinin giderilmesi, burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma, burun kemerinin giderilmesinin yanı sıra burun deliklerinin küçültülmesi ve burun kanatlarının estetik bir görünüme kavuşturulması da sağlanmaktadır. Burun estetiği ameliyatını 3 süreçte değerlendirebiliriz; rinoplasti öncesi hazırlık, ameliyat süreci, ameliyat sonrası iyileşme süreci…

Rinoplasti Ameliyatına Hazırlık

İstanbul rinoplasti ameliyatına hazırlık sürecinde doktor seçimi büyük önem taşımaktadır. Tercih edilen doktor öncelikle burundaki fonksiyonel bozuklukların giderilmesi için bir planlama yapacaktır. Sinüzit, alerjik rinit ya da herhangi bir enfeksiyon varlığında öncelikle bu problemlerin tedavi edilmesi gerekmektedir. Sonraki süreçte ise arzu edilen burun şekli ile uygulanabilecek burun şeklinin ortak paydada buluşturulması gerekmektedir.

Burun estetiği planlama sürecinde 3 boyutlu tasarım teknolojileri uygulanabilmektedir. Ameliyat sürecinde ise söz konusu planlamaya sadık kalınmaktadır.

İstanbul Rinoplasti Ameliyatı

İstanbul rinoplasti ameliyatı genel anestezi altında uygulanmaktadır. Gerçekleştirilecek işlemlere göre ise süresi değişkenlik göstermektedir. Burun estetiği hastanın ihtiyacına ve planlamaya göre kapalı rinoplasti, açık rinoplasti ya da tamponsuz rinoplasti yöntemleri ile uygulanabilmektedir. Ameliyat sonrasında hastadan hastaya göre hastanede kalış süresi 1 ila birkaç gün sürmektedir.

Burun estetiği ameliyatının başarısı için doktor seçimi oldukça önemlidir. Doktorun yeteneği arzu edilen burun şekline kavuşulmasının yanı sıra aynı zamanda koku alma ve nefes alma fonksiyonlarının da optimum düzeyde iyileştirilmesini sağlamaktadır. Aksi halde revizyon burun ameliyatına başvurularak ameliyat süreci tekrar yaşanacaktır.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

İstanbul rinoplasti ameliyatı sonrasında yüz bölgesinde hafif şişlik ve morluk yaşanması normaldir ve iyileşme sürecinde söz konusu komplikasyonlar geçecektir. Aynı zamanda bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıdaki şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Hekiminizin verdiği ilaçları eksiksiz bir şekilde kullanmalısınız. Böylece enfeksiyonlardan korunmuş olacaksınız ve ağrı kontrolünüz sağlanacaktır.
  • İyileşme sürecinde yüksek yastık kullanılmalıdır.
  • Grip, nezle vb üst solunum yolları hastalıklardan korunmalısınız.
  • Ameliyat sonrası en az bir ay süre ile güneşe maruz kalınmamalıdır.
  • Ameliyat sonrası en az 6 ay süre ile hafif gözlükler tercih edilmelidir.
  • Pansumanlar aksatılmamalıdır.
  • Ameliyat bölgesi nem ve sudan korunmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün mü?

Son yıllarda ameliyatsız burun estetiği işlemlerine başvurma oranı da oldukça yüksektir. Ancak bu konuda unutulmaması gereken en önemli nokta söz konusu uygulamanın kalıcı olmadığıdır. Buruna dolgu maddeleri ile şekil verilebilmektedir. Dolgu maddeleri eridikten sonra burun şekliniz eski haline dönecektir. Bu nedenle majör değişikliklerin cerrahi yöntemler ile uygulanması önerilmektedir. Böylece burun şekliniz kalıcı olacaktır.

Rinoplasti ile ilgili detayları 0 216 348 36 00 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-tikanikligi-tedavisi

Burun, normal yollardan nefes almayı sağlayan organdır. Burun, içinden geçen havayı nemlendirir, ısıtır, zararlı ve alerjen mikroorganizmaların hava yoluyla vücuda girişini engeller. Temiz, ılık ve nemli hava akciğerler yoluyla kana daha kolay karışmaktadır. Burun tıkanıklığı, vücudun gerekli oksije…Devamını oku...

grip

Grip (influenza), toplumda grip adıyla tanınan ve influenza virüslerinin (Tip A, B ve C) neden olduğu ani gelişen, ateş yapan, genellikle burun, boğaz, sonrasında da akciğerleri tutabilen bir solunum yolu enfeksiyon hastalığıdır. İstanbul Grip, öksürük ve aksırık sonucu, içerisinde hastalığa …Devamını oku...