Rinoplasti

İstanbul rinoplasti; burunda uygulanan estetik işlemleri tanımlamaktadır. Estetik cerrahide tüm dünyada en çok başvurulan işlem olan burun estetiği son yıllarda çok daha konforlu bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

İstanbul rinoplasti; burunda uygulanan estetik işlemleri tanımlamaktadır. Estetik cerrahide tüm dünyada en çok başvurulan işlem olan burun estetiği son yıllarda çok daha konforlu bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

Burun eğriliklerinin giderilmesi, burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma, burun kemerinin giderilmesinin yanı sıra burun deliklerinin küçültülmesi ve burun kanatlarının estetik bir görünüme kavuşturulması da sağlanmaktadır. Burun estetiği ameliyatını 3 süreçte değerlendirebiliriz; rinoplasti öncesi hazırlık, ameliyat süreci, ameliyat sonrası iyileşme süreci…

Rinoplasti Ameliyatına Hazırlık

İstanbul rinoplasti ameliyatına hazırlık sürecinde doktor seçimi büyük önem taşımaktadır. Tercih edilen doktor öncelikle burundaki fonksiyonel bozuklukların giderilmesi için bir planlama yapacaktır. Sinüzit, alerjik rinit ya da herhangi bir enfeksiyon varlığında öncelikle bu problemlerin tedavi edilmesi gerekmektedir. Sonraki süreçte ise arzu edilen burun şekli ile uygulanabilecek burun şeklinin ortak paydada buluşturulması gerekmektedir.

Burun estetiği planlama sürecinde 3 boyutlu tasarım teknolojileri uygulanabilmektedir. Ameliyat sürecinde ise söz konusu planlamaya sadık kalınmaktadır.

İstanbul Rinoplasti Ameliyatı

İstanbul rinoplasti ameliyatı genel anestezi altında uygulanmaktadır. Gerçekleştirilecek işlemlere göre ise süresi değişkenlik göstermektedir. Burun estetiği hastanın ihtiyacına ve planlamaya göre kapalı rinoplasti, açık rinoplasti ya da tamponsuz rinoplasti yöntemleri ile uygulanabilmektedir. Ameliyat sonrasında hastadan hastaya göre hastanede kalış süresi 1 ila birkaç gün sürmektedir.

Burun estetiği ameliyatının başarısı için doktor seçimi oldukça önemlidir. Doktorun yeteneği arzu edilen burun şekline kavuşulmasının yanı sıra aynı zamanda koku alma ve nefes alma fonksiyonlarının da optimum düzeyde iyileştirilmesini sağlamaktadır. Aksi halde revizyon burun ameliyatına başvurularak ameliyat süreci tekrar yaşanacaktır.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

İstanbul rinoplasti ameliyatı sonrasında yüz bölgesinde hafif şişlik ve morluk yaşanması normaldir ve iyileşme sürecinde söz konusu komplikasyonlar geçecektir. Aynı zamanda bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıdaki şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Hekiminizin verdiği ilaçları eksiksiz bir şekilde kullanmalısınız. Böylece enfeksiyonlardan korunmuş olacaksınız ve ağrı kontrolünüz sağlanacaktır.
  • İyileşme sürecinde yüksek yastık kullanılmalıdır.
  • Grip, nezle vb üst solunum yolları hastalıklardan korunmalısınız.
  • Ameliyat sonrası en az bir ay süre ile güneşe maruz kalınmamalıdır.
  • Ameliyat sonrası en az 6 ay süre ile hafif gözlükler tercih edilmelidir.
  • Pansumanlar aksatılmamalıdır.
  • Ameliyat bölgesi nem ve sudan korunmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün mü?

Son yıllarda ameliyatsız burun estetiği işlemlerine başvurma oranı da oldukça yüksektir. Ancak bu konuda unutulmaması gereken en önemli nokta söz konusu uygulamanın kalıcı olmadığıdır. Buruna dolgu maddeleri ile şekil verilebilmektedir. Dolgu maddeleri eridikten sonra burun şekliniz eski haline dönecektir. Bu nedenle majör değişikliklerin cerrahi yöntemler ile uygulanması önerilmektedir. Böylece burun şekliniz kalıcı olacaktır.

Rinoplasti ile ilgili detayları 0 216 348 36 00 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

endoskopik-sinus-cerrahisi

Endoskopik Sinüs Cerrahisi (ESC) günümüzde kronik sinüs iltihapları başta olma üzere, sinüs tümörleri, ön kafa kaidesi yaralanmaları, travmaya bağlı göz çukuru hasarları ve görme siniri basısı gibi durumların tedavisinde güncel tedavi seçeneği olarak en fazla sayıda yapılan cerrahilerden birisidir. …Devamını oku...

deviasyon-burun-ici-egiklik-ameliyatlari

Burun Etlerine Yönelik Ameliyatlar Alt burun etlerinin büyümesine (konka hipertrofisi) bağlı olarak oluşan ve genellikle geceleri daha fazla şikayete neden olan tıkanmaların tedavisinde burun etlerinin gerektiği kadar küçültülmesi farklı yöntemlerle sağlanabilir. Burun fonksiyonlarında çok önemli…Devamını oku...

alerjik-nezle

Alerjiye neden olan maddelerin (alerjen) burun mukozasına temas etmesi sonrasında ortaya çıkan ve akıntı, burun ve gözlerde kaşıntı, hapşırma, boğaz kaşıntısı gibi şikayetlere seyreden rahatsızlığa alerjik nezle adı verilmektedir. Nedeni havada bulunan ve solunumla buruna giren parçacıklara karşı…Devamını oku...