Radyofrekans ile Burun Eti Küçültme

Radyofrekans ile burun eti küçültme işleminde dokularda meydana gelen ısı hasarı, büzülme ve sertleşme ile iyileşme prensibine dayanmaktadır. Burun boşluklarının yan kısımlarında bulunan alt konkaların mukozası altındaki zengin damar içerikli yumuşak dokuların içerisine özel bir cihazın yardımı ile radyofrekans verilmektedir.

Radyofrekans ile burun eti küçültme işleminde dokularda meydana gelen ısı hasarı, büzülme ve sertleşme ile iyileşme prensibine dayanmaktadır. Burun boşluklarının yan kısımlarında bulunan alt konkaların mukozası altındaki zengin damar içerikli yumuşak dokuların içerisine özel bir cihazın yardımı ile radyofrekans verilmektedir. İşlem uygulandıktan birkaç hafta sonra içerisinde oluşan sert iyileşme dokusu etlerde küçülmeye ve dış uyaranlar nedeniyle genişlemesini önlemeye neden olmaktadır. Lokal anestezi ile birlikte uygulanabilecek bir yöntemdir.

Bu işlem uygulandıktan ortalama 7 hafta sonra burunda küçülme gerçekleşmektedir. Aynı zamanda işlem oldukça kısa sürede bitmektedir. Yaklaşık 5 ile 10 dakika civarında sürmektedir. Burun etinde herhangi bir şekilde kesi açılmadığından dolayı da işlem sonrasında kanama oluşmamaktadır. Bununla birlikte işlem sonrasında hastalar kısa bir süre sonra normal günlük yaşamlarına devam edebilmektedir.

Konka Radyofrekans Ne Kadar Sürer?

Konka Radyofrekans Ne Kadar Sürer? Son dönemlerde pek çok nedenden dolayı oldukça sık tercih edilen konka radyofrekans işlemi 15 dakika içerisinde bitirilmektedir. Daha sonra ise hastanın yaklaşık 30 dakika dinlenmesi gerekmektedir. Sonrasında ise normal yaşamına hemen dönebilmektedir. Uygulama gerçekleştirilirken genel anestezi yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat hastada burun eğriliği varsa genel anestezi gerekli görülebilmektedir.

Tedavinin gidişatı tamamen hastadan hastaya değişim göstermektedir. Hastaya en uygun şekilde uygulama yapılmakta ve kısa sürede normal hayatına devam etmesi hedeflenmektedir. Bununla birlikte tampon kullanımına da gerek duyulmamaktadır. Kişinin burnu hemen açılmaktadır. Hastaların burun içi temizliğini gerçekleştirilebilmeleri için bazı önerilerde bulunulmaktadır.

Radyofrekans Burun Nedir?

Radyofrekans Burun Nedir? Hastanın burnundan daha rahat nefes alabilmesini sağlamak amacıyla burun etlerine radyofrekans uygulaması gerçekleştirilmektedir. Burun eti tedavisinde kullanılan bu yöntemde radyo dalgaları ile birlikte kontrollü bir şekilde ısı oluşturulmaktadır. Bu yöntem sadece burun eti tedavisinde değil burun akıntısı, alerjiden kaynaklanan tıkanıklık, burunda dolgunluk gibi sorunlar içinde kullanılmaktadır. Yaklaşık 15 dakika süren oldukça kolay bir işlem olduğu bilinmektedir. Genelde lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir kesi açılmadığından kanama oluşumuna neden olmamaktadır.

Burun Eti Nasıl Küçültülür?

Burun Eti Nasıl Küçültülür? Burunda bulunan etin küçültülmesi için son dönemlerde en sık kullanılan yöntem radyofrekans yöntemidir. Hastaya lokal veya genel anestezi uygulandıktan sonra işlem gerçekleştirilmektedir. Operasyon sırasında hastanın burun etine radyofrekans verilmekte ve küçülmesi sağlanmaktadır. Kanamasız ve ağrısız bir işlem olduğundan dolayı oldukça ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda işlem çok kısa bir sürede bitmekte ve hasta hemen normal hayatına devam etmeye başlayabilmektedir.

Radyofrekans enerjisi ile birlikte dokularda ısı hasarı ile beraber küçülme ve sertleşme meydana gelmektedir. Yöntem uygulandıktan 15-20 gün sonrasında sonuç görülmektedir. Eğer işlemden 8 hafta geçmesine rağmen herhangi bir iyileşme görülmüyor ise işlem yeniden uygulanmaktadır.

Radyofrekans ile Burun Eti Küçülür mü?

Radyofrekans ile Burun Eti Küçülür mü? Kanamasız ve ağrısız bir işlem olan radyofrekans ile birlikte burun etinde küçülme sağlanmaktadır. Avantajları sayesinde ön plana çıkan bu işlem oldukça popüler bir hale gelmiştir. Burun eti ile alakalı problem yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Avantajları arasında oldukça kısa sürmesi ve aynı gün içerisinde işlem yapıldıktan sonra hastanın günlük yaşamına dönebilmesi yer almaktadır. Bununla birlikte kanama oluşmamakta ve lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Burun kıkırdağı eğri olan kişilere genel anestezi gerekli görülebilmektedir. Ayrıca birkaç hafta sonra iyileşme süreci tamamlanmakta ve tedaviden sonuç alınmaya başlanmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

balon-sinoplasti

Son yıllarda özellikle tıbbi teknoloji alanında gerçekleşen gelişmeler sonucunda kronik sinüzitin cerrahi tedavisinde, bir yandan ameliyatın başarı şansını artırıp daha az travma ile gerçekleştirilmesini sağlarken diğer yandan komplikasyon riskini önemli ölçüde azaltan teknoloji ve cihazlar kullanım…Devamını oku...

burun-tikanikligi

Burun, normal yollardan nefes almayı sağlayan organdır. Burun, içinden geçen havayı nemlendirir, ısıtır, zararlı ve alerjen mikroorganizmaların hava yoluyla vücuda girişini engeller. Temiz, ılık ve nemli hava akciğerler yoluyla kana daha kolay karışmaktadır.   İçindekiler Buru…Devamını oku...